Wzmacnianie podłoża, czyli w jaki sposób wyeliminować błoto z podwórka?

Jeśli na twoim ogrodzie po ciągłych deszczach gromadzi się błoto, a ty wychodzisz z domu w kaloszach, żeby nie ochlapać nóg w błocie lub kładziesz deski od wyjścia do bramy i gimnastykujesz się żeby nie zachwiać stabilności. Zorientuj się, czy nie omijasz rozstrzygnięcia kłopotu, bo wydaje ci się, że konkretne wzmacnianie podłoża jest drogie i wymagające?

Nic podobnego! Sprawdź, a przekonasz się, że wzmacnianie podłoża to sposób działania banalniejszy niż wydaje się i wcale nie musi potrzebować wielu nakładów – Spoiwex.
Pierwszy krok, to zrobić redukcję nagromadzonego bajora.

Wykonuje się to przez zagęszczanie gruntu. Należy sporządzić posypkę z piasku i przykryć kałuże, a potem

gruntowanie

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

ujednolicić powierzchnię specjalną zagęszczarką, która ubije piasek lub narzedziem. Zagęszczanie gruntu (sprawdź zagęszczenie gruntu) na podwórku, jeśli pod ziemią nie ma wód gruntowych, jest łatwe i nie wymagające specjalnych zalet. Kiedy teren jest ubity, kolejnym krokiem jest rozlanie cementu. Nie zapomnij jednak, zanim sporządzisz masę do wylania, zwróć czujność na spoiwa budowlane, które aplikuje się do tworzenia betonu.

Jest ich wiele rodzajów. Niektóre z nich, czyli spoiwa budowlane ( budowlane
)tak zwane powietrzne mogą stać się niepewne na reakcje wilgoci. Należą do nich miedzy innymi: wapń, glina, gisps. Wybierz więc spoiwa budowlane, hydrauliczne, które sztywnieją w wilgoci i na powietrzu. Żeby rozprowadzić beton musisz również przygotować dostosowane formy, czyli krawędzie wokół terenu, na który rozleje się mieszanka, aby nie porozlewała się ona wszędzie. Kształt, możesz zrobić z pociętych na odpowiednią długość desek i naciągniętego taśmy. Wzmacnianie podłoża to postępowanie, które nie tylko zmniejszy osiadanie wilgoci na podjeździe, ale też doprowadzi do tego, że podłoże będzie wytrzymałe na wszelkiego rodzaju burzliwe procesy.

Metod utwardzania powierzchni jest wiele, są wśród nich też skomplikowane, wszystko uzależnione jest od terenu i inwestycji. Zazwyczaj na niewielkiej powierzchni jak podjazd, czy dojście można zastosować nieskomplikowaną metodę umieszczoną wyżej. Pamiętaj jedynie, aby dopasować odpowiednie spoiwa budowlane.

Kliknij ten link – są w tym serwisie podobne wiadomości, zatem to źródło (http://www.kohut-kamien.pl/) tej sprawy z pewnością także okaże się warte Twojego zainteresowania.

Spróbuj lub zapytaj o radę fachowców i ciesz się suchym podłożem.