Z jakiego powodu nowoczesne pampersy bywają o wiele częściej wykorzystywane niż pieluszki tetrowe

Wilgotne pieluchy wielorazowe lleżące w koszu można skropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej zaaplikować na ostatnią wkładaną danego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Samo pranie wymagało kupna specjalnych detergentów i wykorzystania wrzącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w pokaźnym garze na kuchni.

Jeśli sądzisz, że prezentowany tekst jest godny zainteresowania, to kliknij także ten link – równie interesujące materiały odnajdziesz w najnowszej ofercie (http://www.kancelarianotarialnawrzeszcz.pl/).

Świeżo upieczeni rodziciele przeżywali piekło, kiedy w autobusie berbecia trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być funkcjonalniejsze: bywają jednokrotnego użytku, niemalże sterylne, można je bez trudu założyć brzdącowi nawet w czasie zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów komórki.

WielorazowePieluszki.pl

Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez uprzedniego namaczania. Pieluszek nie wolno namaczać bo w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są bardzo zanieczyszczone można zastosować pranie podstawowe z dodaniem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co kilka prań trzeba wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Wytwórcy akcesoriów dla niemowląt poszli jeszcze trochę dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć dzieci czynności korzystania z toalety. Takie majtki wykonane bywają tak, aby z jednej strony natychmiast nie przeciekały, a drugiej, by dziecko odczuwało niedogodność, kiedy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluchę z materiału – za bardzo krępuje ruchy dziecka, które jednak ciągle ma świadomość, że… raczkuje w pieluszce.

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno także prasować. Przeciwnie prasowanie źle wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie oszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej rodziców wraca do używania pieluch, bo pociecha ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiemy, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.