Sposoby ciekawego zastosowania szkła w przemyśle

Lustra drogowe można podzielić na dwa typy. Z reguły spotykane na naszych drogach są lustra drogowe o okrągłym kształcie lub te w kształcie prostokąta.

Zalicza się je do urządzeń, które bardzo dobrze wpływają na pełne bezpieczeństwo na ulicach. Dzięki nim powiększa się szansa na całkowite eliminację tak zwanych martwych punktów w punktach, gdzie widoczność pozostawia dużo do życzenia.

lustra

Najczęściej lustra drogowe wykorzystywane są przy skrzyżowaniach dróg (stabilizacje gruntów) bądź też innych punktach, które ogólnie uznane są za szczególnie niebezpieczne. Do takich zaliczamy między innymi tunele. Lustra drogowe jak są cenione przez kierowców, ponieważ dzięki nim możemy monitorować dość duży fragment otoczenia. Lustro tego rodzaju powinniśmy wybierać tak, ażeby w pierwszej kolejności odznaczało się ono trwałością. Jest ono niezmiernie podatne na rozbicie. Dlatego też do ich produkcji stosowane są lustra cechujące się lepszą trwałością niż standardowe szkło. Dlatego też lustra pojawiają się w punktach, gdzie bardzo często dochodzi do aktów wandalizmu.

lustro-użycie

Trochę inne zastosowania mają lustra przemysłowe (jak tutaj), które fantastycznie sprawdzają się m.in. w magazynach. Dzięki nim pracownicy, którzy operują wózkami widłowymi mogą w pełni kontrolować swe położenie. Lustra przemysłowe w znacznym zakresie minimalizują potencjalną szansę na wypadki. Do tego rodzaju luster często dodawane są żółto-czarne ramy, które doskonale kontrastują z otoczeniem, co sprawia, że trudno je nie zauważyć. Lustra przemysłowe mają wiele typów. Jedną z nich są lustra przemysłowe, które opracowane są w taki sposób, by gwarantowały większą kontrolę nad obiektami, które są w dalszej odległości. Lustra takie są skuteczne, gdyż nie zakłócają obrazu.

Do tego dochodzą inne argumenty zdecydowanie przemawiające za ich wyborem. Lustra takie są na przykład zdecydowanie bardziej trwalsze i lżejsze od tych ze standardowego szkła. Głównym ich zastosowaniem jest kontrola procesów produkcji a także kontrola produktów, które właśnie wychodzą z linii produkcyjnej. Służą także do monitorowania niewidocznych części specjalistycznych urządzeń.