Gdzie szukać pracy po kierunkach ścisłych? Ciekawe podpowiedzi.

Przed podjęciem edukacji sporo ludzi myśli nad pracą w w roli specjalisty od finansów, maklera giełdowego, pracownika banku albo osoby zawodowo zajmującej się ubezpieczeniami, ponieważ profesje te wiązane są zwykle z renomą oraz dużymi pieniędzmi i perspektywami zatrudnienia. Jednak by dostać się na kierunek studiów związany z finansami i gospodarką, koniecznie należy dobrze odnajdować się w zagadnieniach matematycznych, statystycznych i ekonomicznych. Czy warto wybrać się na kierunek tego rodzaju i co jeszcze można robić po kierunkach związanych z finansami?

Sporo ludzi kończących studia poszukuje etatu w swoim zawodzie, ale nie traktuje jej jedynie jako źródła zarobków. Poza pracą na konkretnym stanowisku osoby te chcą się dokształcać, podnosić kompetencje, zdobywać nowe tytuły, a do tego mieć przyjemną atmosferę w miejscu pracy i sprawdzony zespół. Po studiach finansowych można znaleźć zatrudnienie w środowisku finansistów, ale można także rozpocząć pracę na własny rachunek, przykładowo- można zostać aktuariuszem.

Zaciekawiła Cię ta wiadomość? Jeśli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na portalu (https://twojprawnik.net/pomoc-frankowiczom.php) inne informacje, one też będą na opisywany temat.

Aktuariusz zajmuje się szeroko rozumianym ustalaniem ryzyka i zostaje nim po zaliczeniu stosownego testu.

aktuariusz

Autor: Friends Life
Źródło: http://www.flickr.com

Aktuariusz najczęściej pracuje w towarzystwach ubezpieczeniowych, firmach konsultingowych i funduszach emerytalnych. w dużych spółkach w roli skarbnika czyli kogoś, kto nie pełni funkcji dyrektora finansowego, ale sprawuje pieczę nad mądrym gospodarowaniem funduszami. Duża wiedza na temat matematyki finansowej pozwala zajmować się też wycenami przedsiębiorstw, planów inwestycyjnych, biznesplanami i doradztwem transakcyjnym. W każdej większej firmie muszą być zatrzymane rezerwy finansowe na różne planowane wydatki, takie jak świadczenia pracownicze, przykładowo na jubileusze, rezerwy emerytalne lub inne bonusy dla personelu. Jest to regulowane ustawą o rachunkowości. Aktuariusz sprawuje pieczę nad tym, żeby środki złożone na rezerwy emerytalne i inne odprawy naprawdę były magazynowane.

Chociaż praca finansistów bywa stresująca, na pewno jest dobrze płatna, a profesje związane z pieniędzmi postrzegane jako prestiżowe. Jeśli tylko jesteśmy odporni na stres i mamy ścisły umysł, śmiało możemy wybierać studia ekonomiczne i te związane z księgowością i rachunkowością. Jeśli tylko będziemy stosownie wykształceni i zorientowani w świecie pieniądza, otrzymamy etat bez problemu, nawet tuż po studiach.