Dopłaty unijne dla hodowców drobiu

Albowiem hodowcy drobiu muszą wkładać w swe fermy sporo pieniędzy, wskazane jest zaciekawić się możliwością uzyskania dopłaty z UE.
Kupno piskląt, jajek lęgowych, karmy – to tylko część kosztów.

Najogromniejszym przedsięwzięciem będzie budowa jak też wyposażenie fermy, szkolenia dla hodowców drobiu. Żeby zorientować się jak wygląda szansa na zdobycie dopłaty możemy wybrać się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego czy Filii Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zaś zgodnie z projektem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie prognozuje się pomocy pieniężnej dla hodowców drobiu.

Po przeczytaniu publikowanego artykułu sprawdź, jakie informacje posiada porządna witryna (http://www.souniq.pl/elastyczne-uszczelnienia-szczotkowe/), która także Cię zapewne zaintryguje, ponieważ informacje na niej są równie atrakcyjne.

Lecz dotyczy to tylko chowu konwencjonalnego. W przypadku gospodarstw ekologicznych bądź konwencjonalnych, które pragną przejść na ekologiczną produkcję, będzie można liczyć na pomoc.

widok - fotograf

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast Krajowa Izba Producentów Drobiu oraz Pasz skierowała do Ministra Rolnictwa podanie dotyczące wydzielenia pieniążków na dofinansowanie sektora jajek spożywczych. Wynika to z faktu, iż muszą one spełniać właściwe normy jakości, zgodne z unijnymi wymogami. Rzecz jasna wiąże się to z kosztami dla hodowców drobiu (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie). Zaś wymagania powiązane z wytwórczością mięsa drobiowego nie przekraczają uniwersalnie obowiązujących norm, nie wymagają zatem podejmowania specjalnych środków ze strony hodowców. Być może warto więc rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dostosowanie gospodarstw rolniczych do unijnych norm ma być obiektem działania szóstego.

Jego celem będzie wprowadzenie celowych zmian w obszarze ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt oraz zdrowia, zarówno zwierzaków jak i publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów mają miejsce 2 razy do roku.